02
vivi realizace

Smejkal Bros.

Výroba vizuálu pro podporu
brandingu a PR kampaní

SCROLL

Zadání

Výroba vizuálu pro PR kampaň bratrů Ondřeje a Michala Smejkalových pod značkou Smejkal Bros.
Pořízení imagových fotografií. Zachytit jejich bratrskou soudržnost. Odprezentovat je jako tandem a parťáky, kteří táhnou za jeden provaz.
Fotografie budou použity na sociálních sítích pro podporu brandu Smejkal Bros. a Svět úspěšných.

Byznys poradenství Copywriting Kreativa Fotografie

Řešení

Se Smejkal Bros. jsem pracoval poprvé. Abych do fotografií dostal autentičnost, nejdříve jsem musel poznat jací skutečně jsou, co dělají a jak směřují svůj byznys. Před vlastním focením jsme se několikrát potkali, abychom probrali jejich obchodní vize, směřování a plány na následujících 12 měsíců. Zúčastnil jsem se i workshopů, kteří Smejkal Bros. v rámci platformy Svět úspěšných organizovali.

To vše mi pomohlo získat jasnou představu, jak Ondřeje s Michalem odprezentovat, aby fotografie zapadaly do jejich konceptu a posunuly jejich stávající brand dopředu. V tomto případě jsem dal přednost ateliéru s tvrdým svícením, které podpoří jejich image. Vytvořil jsem několik námětů, ty jsme společně doladili. Následně jsem Smejkal Bros. propojil se svou stylistkou, která s nimi připravila outfity na den focení.

Fotili jsme na jeden zátah. Výroba vizuálu je postavená na rozsáhlé postprodukci. Výstupem bylo 7 sérií fotografií, jenž Smejkal Bros. používají jako své profilové fotky na Facebooku, Instragramu, jako upoutávku k novým podcastům a konferencím dodnes (i po roce a půl od od focení)

Byznys poradenství Copywriting Kreativa Fotografie

Mentoring a vytváření kreativy

Když mě Smejkal Bros. poprvé oslovili, líbil se mi jejich přesah v podnikání a také silné zapálení do jejich byznysu. Měli vizi, měli vůli a správný tah na branku. Tuto zakázku jsem vzal hned z několika důvodů. Mám také bratra a vím, jaký je to dar, když bráchové táhnou v tandemu za jeden provaz. V dnešní době složitých vztahů právě souhra Michala a Ondry, přesné nadefinování jejich rolí ve Smejkal Bros. a jejich vzájemné doplňování mě okamžitě přivedlo k myšlence zachycení bratrství v jeho skutečné podobě. Michal, přátelský srdcař, Ondřej, více zaměřený na výsledky, Michal, sportovec, s kariérou známého fotbalisty, Ondřej, zkušený manažer z korporátního sektoru. Dva různé příběhy, jenž bratry dovedly ke společnému byznysu v oblasti osobnostního rozvoje.

Mou vizí bylo zachytit je jako vizionáře, ale pevně ukotvené v sobě. Na finálních vizuálech musí být Ondřej a Michal silní, sebevědomí a odhodlaní.

Abych brand postavil na autentičnosti, bylo nutné se přesvědčit, zdali Ondřej s Michalem skutečně žijí to, kam jsem je chtěl brandingem posunout. Následovalo několika týdenní období, kdy jsem se s Ondrou a Michalem setkával, komunikoval s nimi, zúčastnil se jejich workshopů a sledoval je na sociálních sítích. Souběžně s tím jsme ladili finální koncept a pustili se do příprav na ateliérové focení.

S Ondrou jsem realizovali spolupráci na vizuálech pro podporu našeho brandu Smejkal Bros. Od samého začátku jsme byli nadšeni z profesionálního přístupu, který se nám dostal. Celá příprava, stejně jako samotná realizace byla od Ondry soustředěná na detail a perfektní provedení tak, aby byl výsledek nejen podle našeho vysokého očekávání, ale ještě dále. Těším se na další spolupráci.

Ondřej Smejkal
Smejkal Bros.

Postprodukce a výroba vizuálu

Hlavním cílem kampaně bylo vytvoření série různorodých fotografií. Jiné techniky svícení, outfitů a pozadí měly zajistit vizuálovou rozmanitost. Chtěl jsem, aby fotografie vypadaly jako z různých focení, což pomůže Smejkal Bros. při zveřejňování nových fotografií přinášet vždy nový kontent.

Pracoval jsem i se skládanou fotografií, každého z bratrů jsem fotil zvlášť, fotografie následně složil dohromady. Velký důraz jsem kladl i na vizuální stránku posteru. Výroba vizuálu vyžadovala i cílenou práci s fonty a a claimy, které podpoří celý záměr kampaně.

Ukázka prvotních náběrů a finální postprodukce
Retuš / montáž / copywriting / výroba vizuálu

Potřebujete originální vizuál?
Napište nám.